CV'nizi İşe Alım Ajanslarına Ekleme - BestInCV
CV'nizi İşe Alım Ajanslarına Ekleme - BestInCV

CV'nizi İşe Alım Ajanslarına Ekleme

Avrupa'da "Secondment" denilen bir kavram bulunmaktadır. Bu kavram dolayısıyla, eğer bir şirket dışarıdan Expat dediğimiz göçmen statüsünde çalışan getirmek istiyorsa; vizeyi kolay bir şekilde alabilecek, size sponsor olabilecek aracı şirketlerle çalışıp; onların sizi kontrat altına alarak kendilerine kiralamasını tercih edebiliyor. Böylece şirketler sizin için vize işlemleri ve yeni ülkeye yerleşmeniz ile ilgili sorunlar ile uğraşmıyor ve kolayca sizi bünyesine katabiliyorlar.

Peki kim bu aracı şirketler? İşte bu aracı şirketler "Recruitment Agency" veya "Engineering" gibi tanımlarla belirtilen "İşe Alım Ajanslarıdır". Bu İşe Alım Ajansları zaten sizin üzerinizden para kazandığı için, sizin CV'niz onların eline ulaştığında, size iş bulmayı ve müşterileri olan bir şirketten gelen bir iş ilanına sizi yerleştirmeyi isterler. Çünkü size iş bulduklarında müşterileri olan şirketten ya tek seferlik ya da aylık olarak sürekli bir ücret alırlar. Her türlü durumda kârlı olacaklardır.

Bu gibi nedenlerle İşverenler, İşe Alım Ajansları ile çalışmak isterler. İşe Alım Ajansları da bizim gibi Avrupa'ya yönelik iş yapan CV düzenleme şirketleri ile çalışmak isterler. Bunun sebebi prosedürlerin Avrupa standartlarına göre uygunluğunun rahatlıkla sağlanabilme garantisidir. BestinCV tarafından düzenlenen dökümanlar tümüyle bu standartlara uymaktadır.

Eğer CV'niz bu İşe Alım Ajanslarında mevcut olursa ve sizin bir iş ilanı için uygun bir aday olduğunuzu düşünürlerse, CV'nizi İşverenlere gönderirler. Böylece mülakat ve iş bulma şansınız artar.

BestinCV olarak Hollanda, İrlanda, Almanya ve Belçika başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden İşe Alım Ajansları ile anlaşmış durumdayız ve çalışmalarımızla her geçen gün portfolyomuzu daha da artırmaktayız. Bu da bize sizin CV'nizi, onlarla size referans olarak paylaşma ve sizi iş bulma aşamasında destekleme şansı tanımaktadır.