Hollanda'da Nasıl İş Bulunur? Hollanda İş Bulma Rehberi
Hollanda'da Nasıl İş Bulunur? Hollanda İş Bulma Rehberi

Hollanda'da Nasıl İş Bulunur? Hollanda İş Bulma Rehberi

Herkese merhabalar. Son günlerde revaçta olan ve biz Hollanda Eindhoven’da yaşadığımız için bize gittikçe daha da çok sorulan bir soru var; Hollanda’da Nasıl İş Bulunur? Açıkçası temelde Avrupa’nın birçok ülkesi birbiriyle benzer şeyleri talep etmekte ve benzer kriterleri kullanmaktadır. Ancak tabii ki ülkeden ülkeye ufak değişiklikler olması da çok doğal karşılanmalı. Hollanda’da da ülkenin kültürü sebebiyle farklı olan şeyler bulunmaktadır. Bu sebeple, size önce Hollandalıların kültürünü ve yaşamını tanıtacağımız, sonra da birtakım tavsiyelerde bulunacağımız Hollanda İş Bulma Rehberi niteliğinde de olan bu yazımızı hazırladık.

Hollanda'da Nasıl İş Bulurum?

Hollanda'yı hedefleyen kişilerin ilk sorduğu soru genellikle Hollanda'da nasıl iş bulurum oluyor. Biz de size bunu açıklayabilmek adına ilk önce genel hatlarıyla özet bir bilgi veriyor, daha sonrasında ise bu özet bilgileri detaylandırıyor olacağız. 

 • CV ve Cover Letter Hazırlama: CV'nizin ve Cover Letter'ınızın Avrupa ve Hollanda CV kriterlerine uygun olarak ve İngilizce olarak hazırlanması gerekmektedir. Aynı şekilde Hollanda iş hayatına uygun şekilde, profesyonel bir Cover Letter hazırlanmalı ve şirkete ve iş ilanına uygun olarak her zaman özelleştirilmelidir.

 • Doğru İş İlanlarına Ulaşma: Hollanda'da iş ilanlarını yayınlayan birçok web sitesi bulunmaktadır. Aşağıda daha detaylı olarak listelenen bu iş ilanı sitelerine Indeeed, LinkedIn gibi örnekler verilebilir.

 • Flemenkçe Bilgisi: İngilizce Hollanda'da iş bulmak için fazlasıyla yeterlidir, ancak Flemenkçe'yi de B2 gibi yetkin bir seviyede bilmeniz halinde bu Hollanda'da iş bulmak için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Zira yerel dil ile icra edilen pozisyonlara da başvurabilmenizin önü açılacaktır.

 • İş Başvuruları: İlginizi çeken işlere doğru ve Hollanda'ya uygun dokümanlarla iş başvuruları yapılmalıdır. Yapılan tüm başvurularda aksi söylenmediği sürece CV ve Cover Letter ile birlikte yapılmalıdır. Zira Hollanda'da en sıradan işlerde bile Cover Letter talep edilmektedir.

 • Mülakatlar: İşverenler sizin pozisyona uygunluğunuzu değerlendirmek için bir mülakat görüşmesi talep edeceklerdir ki bu sizin de en çok isteyeceğiniz şeylerden olacaktır. Bu mülakatlara yönelik olarak profesyonel bir hazırlık yapılmalı ve görüşmeye gitmeden önce şirket, iş ilanı ve sorulabilecek soruların cevapları araştırılmalı ve düşünülmelidir.

 • Hollanda'da İş Arama İzni: Eğer son 3 yıl içinde, uluslararası resmi listelerce ilk 200'de olduğu listelenen bir üniversiteden mezun olduysanız ve bunu karşılayabilecek bir bütçeniz varsa, bilfiil Hollanda'da iş aramak için "Orientation Year" iş arama vizesine de başvurabilirsiniz. Bu size iş bulabilmeniz için 1 yıllık bir izin verecek ve iş bulduğunuzda hemen çalışma ve oturma iznine dönüşecektir. Eğer bir AB ülkesinin vatandaşıysanız, bu izinlere ihtiyacınız olmayacaktır.

Şimdi hem Hollanda'dan hem de yukarıda verdiğimiz bilgilerin detaylarından bahsederek yazımıza devam edelim.

Hollanda’da Yaşam

Öncelikle Hollanda’da yaşam kesinlikle fazlasıyla huzurlu ve mutlu. İnsanlar birbirlerine karşı her zaman kibar ve güler yüzlü davranıyor. O kadar ki, Hollandalılar Kuzey ve Batı Avrupa’daki gördüğümüz en sıcakkanlı halk olabilirler. Bu da ülkedeki çocukların mutluluğuna ve tatlılığına kadar yansıyor. Bu yüzden de insanlar Hollanda’da nasıl iş bulunur sorusuna cevap aramaya başlıyorlar.

Ülkede neredeyse tüm yasalar ve kurallar mantık çerçevesinde oluşturulmuş. Hayatı her alanda kolaylaştırmaya çalışıyorlar ve bunda başarılı olduklarını da söyleyebiliriz. Örneğin, ülkede bisiklet kullanımının inanılmaz seviyelerde olması, hem halkın daha sağlıklı olmasını hem de trafiğin azalmasını sağlıyor. Bu bile tek başına sebep olabilirdi tabii ancak bisiklet yollarının çıkış noktası aslında bundan 50-60 sene öncesinde yaşanan yaşlı ve çocuk ölümlerine ayaklanan Hollandalılar olmuştur. Devlet olarak her zaman çözüm bulmaya çalışan ve sorunlardan kaçmak yerine onunla savaşan, halkını koruyan ve düşünen sosyal bir devlet profili çiziyorlar.

Bunlara ek olarak Hollanda kesinlikle güvenli bir ülke. Çocukların 3-4 yaşlarından itibaren rahatça kendi kendilerine dışarda oynaması, okula bisikletiyle gitmesi, vb. örnekler burası için fazlasıyla sıradan. Çocuklarınızı yetiştirirken “sana birisi bir şey ikram ederse alma” gibi uyarılarda bulunmak zorunda değilsiniz. Çünkü gerçekten kibarlıktan çocuğunuza bir şeyler ikram ediyor olacaklardır.

Son olarak, Hollandalıların tutumlu oluşuna da ayrı bir parantez açmayı gerekli görüyoruz. Çünkü bu günlük hayatı gerçekten etkiliyor. Hollandalılar hiçbir şeye gereksiz yere fazladan para vermeyi sevmezler. Bunu samimi arkadaşlarıyla buluşmalarına bile yansıtırlar. Eğer bir Hollandalı ile olan buluşmanızda, Hollandalı arkadaşınız ikinizin birden hesabını ödediyse, kesinlikle kimin ne yediğini gösteren fişi de alır ve sizin kısmınızın ücretini sizden geri ister. Buna özel “Tikkie” adında bir aplikasyon bile mevcut ve Hollandalıların bu gibi özellikleri sebebiyle İngilizce literatüre de “Going Dutch” olarak girmiş bir terimden bahsedebiliriz.

Hollanda’da İş Hayatı

Hollanda’da nasıl iş bulunur konusunu henüz detaylandırmadan Hollanda’da iş hayatına da değinmenin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle Hollanda’da iş hayatı pek tabii ki Türkiye’ye kıyasla çok daha stressiz ve huzurlu. Bunun başlıca sebebi ise, bizlerden görev tanımımızın dışında işler istenmemesi ve gerekli her pozisyon için yeterli çalışan planlamasının yapılıyor olması.

Bu aynı zamanda ve dolaylı olarak, Hollanda’nın fazlasıyla nitelikli iş gücüne ihtiyacı olmasına da yol açıyor. 2022’nin başında açıklanan değerlere göre Hollanda’da şu anda 100 kişiye 106 iş düştüğü ve işsizlik oranının %3.3’lerde olduğu açıklandı. Yani kesinlikle ülke nüfusundan daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple de ülke Expat’lara yani dış ülkelerden çalışmaya gelenlere fazlasıyla açık. Hollanda’nın Expat yasaları da bundan yıllar öncesine dayanıyor ve açıkçası her şey bu yasalarla belirlenmiş durumda diyebiliriz.

Hollanda’da nasıl iş bulunur sorusunun sıklıkla sorulmasının önemli sebeplerinden birisi de aslında bu Expat yasalarından birisi olan “%30 ruling” yasasıdır. Türkçe’ye “%30 vergi muafiyeti” olarak çevirebileceğimiz bu yasa ile birlikte Hollanda’ya çalışmak için farklı ülkelerden gelen kişilerin maaşının %30’undan vergi alınmamaktadır. Dışardan bakınca çok büyük bir fark yaratmadığı düşünülebilir ancak bu kural ile birlikte aylık maaşınız birkaç yüz Euro kadar artmaktadır. Bu da ülkeye adaptasyon süresinde sizi desteklemektedir.

Burada yine en çok konuşulan konulardan birisi de “Work&Life Balance” konusu olmaktadır. Resmi olarak Türkiye’de genelde haftada 45 saat olan çalışma saati Hollanda’da standart olarak haftalık 32, 36 veya 40 saattir. Bu düşük çalışma temposuna rağmen Hollandalı müdürünüzden her an, “İş yaşam dengen nasıl?” “Hobilerine zaman ayırabiliyor musun?” gibi sorular duyabilirsiniz. Kesinlikle yaşamak için çalışma düşüncesini yüzde yüz benimsemiş durumdalar.

Son olarak, Hollanda’da Türkiye’deki gibi bir ast-üst ilişkisi o kadar da bulunmuyor. Şirketlerde “flat hierarchy” kavramı benimseniyor. Genellikle orta-üst düzey yönetici sayısı az tutuluyor ve şirket içindeki herkes birbiriyle muhatap oluyor. Sorumlu müdürünüz sizin işi doğru yapıp yapmadığınızdan ziyade, sizin işi yapmak için gerekli zamana, olanağa ve kaynaklara sahip olup olmadığınızı denetliyor ve sizi bu konuda destekliyor. Sizin işi doğru şekilde yapacağınıza da güveniyor.

Hollanda İş Bulma Rehberi

Hollanda’da nasıl iş bulunur sorusuna biraz daha cevap vermeye başlayacağız ve Hollanda İş Bulma Rehberi başlığımızın altında size bazı ekstra bilgiler daha vereceğiz. Bu başlık altında Hollanda’da kimler çalışabilir ve Hollanda’da iş bulabilmek için neler gerekir sorularına cevap vereceğiz.

Hollanda’da Kimler Çalışabilir?

Hollanda’da da Avrupa’nın neredeyse tümünde olduğu gibi nitelikli çalışan açığı bulunuyor. Bütün ülkelerde olduğu gibi başı IT, Data, Yazılım ve Mühendislik dalları çekmektedir. Ancak bu dalların hemen arkasından finans, dijital medya, tedarik zinciri, satış-pazarlama ve benzeri alanlar gelmektedir.

Ancak tabii ki doğası gereği yerel dil kullanılarak yapılması gereken meslekler bu listenin dışında tutulmalıdır. Örneğin Hollanda’da tıp veya öğretmenlik alanında çalışmak için ise B2 seviyede Flemenkçe bilginiz olması beklenmektedir.

Hollanda’da İş Bulabilmek için Neler Gerekir?

Bu konuda bizim tecrübelerimize göre;

 • Lisans derecesi (4 yıllık üniversite eğitimi)
 • Çok iyi derecede İngilizce (B2 ve üstü seviyede)
 • Mesleğinizde yeterli derecede tecrübe (2 yıl veya daha fazlası)

sahibi olmak Hollanda’da iş bulabilmek için yeterli şartları karşılıyor. Bunun dışında tabii ki mesleğinizin talep gören bir meslek olması ve mesleğiniz için belirlenen maaşın vize gereksinimlerini karşılıyor olması gerekmektedir.

Hollanda ASML Şirketinde Çalışmak

Söz konusu Hollanda olunca, işe alımlarda ASML şirketi de çok büyük bir paya sahip. Sektöründe dünya lideri olan ve sürekli işe alım yapan ASML birkaç sebepten dolayı tercih sebebi olabiliyor. Öncelikle bunun bir parçası olan bir kişi olarak, ASML’de çalışmak insanı mesleki olarak tatmin ediyor diyebilirim. Çünkü ürettiğiniz makinenin dünyadaki tüm sektörlere öncülük ettiğini, çip üretimi olmadan birçok sanayinin sona ereceğini biliyorsunuz ve bu doğrultuda çalışmak sizi yormuyor. İkinci olarak da, ASML maaşları piyasa koşullarına göre tatmin edici bir seviyede ve bu da ilgi çekici oluyor diyebiliriz.

Aynı zamanda, eğer 30 yaşın üstündeki dilime giriyorsanız ve Hollanda’da iş bulmak istiyorsanız, ASML ile anlaşmanız durumunda, ASML maaşları vize için gerekli minimum maaş kriterini de karşılayacaktır. Bizim danışanlarımızdan da ASML’de işe giren ve çalışmaya başlayanlar oldu ve neredeyse hepsinin çalışma koşullarından memnun olduğunu söyleyebiliriz. ASML’de çalışmak isteyenler, gönül rahatlığıyla bu şirketin ilanlarını takip edebilir ve başvuru yapabilirler.

Hollanda’da Nasıl İş Bulunur?

Yukarıda saydığımız özelliklerden dolayı Hollanda’nın birçok kişinin hedefinde olduğunun farkındayız ve doğru şeyler yapıldığında Hollanda’da iş bulmak mümkün. Bu doğru şeylerin başında ise başvuruların CV ve Cover Letter kullanarak yapılması geliyor. Hollanda’da gördüğümüz part-time işler için bile Cover Letter istediklerini görüyoruz. Bu sebeple bir tek CV kullanarak başvuru yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Yine aynı şekilde, en çok duyduğumuz konulardan birisi AB vatandaşı olmamanız sebebiyle ret almanız. Bu bir çeşit bahane veya ret açıklama şekli diyebiliriz. Hollanda’da her sene şirketlere vize sponsorluk listesinde olmak isteyip istemedikleri sorulur. Eğer şirket bir sonraki sene de Expat getirmek istiyorsa bu listede yer almalıdır. Dolayısıyla aslında başvurduğunuz şirket sponsor listesinde yer alıyorsa, sizin AB vatandaşı olup olmamanız hiçbir şey ifade etmeyecektir. Bu şirket zaten size vize çıkarmaya yetkili olacaktır.

Hollanda’da referansa ve networke önem verilir, LinkedIn sıklıkla kullanılır. Dolayısıyla dokümanlarınız doğru olduktan sonra, bunu ilgili kişilere ulaştırmaya çalışmanız çok önemlidir. LinkedIn’in aktif bir şekilde kullanılmasını önemle öneriyoruz.

İş bulduğunuzda Hollanda’ya “Highly Skilled Migrant” vizesi ile geleceksiniz. Bu vizenin çıkarılabilmesi için ise aynı zamanda maaş sınırı da bulunmaktadır. Bu sınır 2022 yılında 30 yaş altı profesyoneller için 3.549 € brüt aylık maaş, 30 yaş üstü profesyoneller için ise 4.840 € brüt aylık maaştır. Dolayısıyla mülakata girdiğiniz şirketin size en az bu kadar maaş veriyor olması gerekmektedir. Ayrıca maaş konuşması yıllık olarak yapılır ise, Hollanda’da tatil parası (holiday allowance) dahil 13 maaş verildiğinin unutulmaması gerekiyor.

Hollanda’da İş Bulmak için İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda’da nasıl iş bulunur sorusu kadar Hollanda’da iş başvurusu nasıl yapılır sorusu da önemlidir. Hollanda iş bulma konusunda fazlaca seçeneğe sahip olsa da, bu başvuruların, yukarıda da belirttiğimiz gibi doğru şekilde düzenlenmiş dokümanlarla ve CV + Cover Letter şeklinde özenli yapılması gerekmektedir. Sadece CV ile yaptığınız başvurular genelde HR gruplarının eline geçse de daha ileriye gidemezler. Cover Letter yazdığınızda ise, o pozisyonu açan ve ilerde sizin üstünüz olacak kişiye ulaştırmış olursunuz.

Peki, dokümanlarınızın doğru şekilde düzenlenmesi ne demektir? Gelin bunu alt başlıklarda işleyelim.

Doğru CV Nasıl Hazırlanır?

Türkiye’de kullandığımız CV formatı herhangi bir filtreleme olmaksızın bize ait her şeyi hiç düşünmeden koyduğumuz ve geniş tuttuğumuz, Amerika’daki CV tarzına daha yakın bir CV’dir. Ancak Avrupa’da ve Hollanda’da bu durum böyle değildir. Avrupa ülkelerinde CV’de yalnızca gerekli; iş ilanına ve pozisyona uygun bilgilerin kullanılması beklenir. CV’de yalnızca gerekli bilgilerin kullanılmasının en önemli sebebi ise CV’nin Avrupa kriterlerine göre sayfa sınırı olmasıdır. Bu sayfa sınırlarını aşmanız, direkt olarak başvurunuza ret alma sebebiniz olabilir.

Aynı zamanda, doğru bir CV hedefe yönelik, net ve sade bir anlatıma ve görünüme sahip olmalıdır. Tabii ki burada anlatım konusuna bir parantez açılması gerekiyor; “Technical CV Writer” niteliğindeki kişilerin bildiği bir “CV İngilizcesi” kavramı bulunmaktadır. CV’niz ancak ve ancak CV İngilizcesi kurallarına göre yazıldığında profesyonel bir nitelik kazanabilmektedir.

Türkiye ile Avrupa arasında farklı olan konulardan bir diğeri ise pozisyon tanımları olabilmektedir. Türkiye’de biz, bize verilen pozisyon tanımlarını CV’mizde direkt olarak kullanıyoruz. Ancak bu bazen Avrupa’daki pozisyonlara uygun olamamamız ile sonuçlanabiliyor. Çünkü Türkiye ile Avrupa aynı pozisyondan farklı beklentiler içinde olabiliyor. Dolayısıyla Türkiye’deki CV’nizin bilgili kişilerce incelenip Avrupa’ya en uygun şekilde yeniden yazılması önem arz ediyor.

Sitemizde birçok yerde bundan bahsetmemize rağmen, burada da bahsetmekte yarar görüyoruz. Hollanda ve Avrupa iş başvurularında Europass CV formatı kullanılmamalıdır. İsmine aldanmamalısınız, çünkü yukarıda bahsettiğimiz kriterlerden birçoğunu Europass CV karşılamamaktadır.

Doğru Cover Letter Nasıl Hazırlanır?

Hollanda’da nasıl iş bulunur sorusunu soran bir kişinin ikinci sorması gereken soru da budur. Çünkü Cover Letter Hollanda iş bulma çalışmalarınızda aktif rol alacaktır. Türkiye’de aktif olarak kullanılmayan bu dokümanın buradaki önemini doğru anlamak gerekiyor ki, doğru özeni de gösterebilelim.

Peki, Cover Letter neden önemlidir? Çünkü bir şirketin CV’nin yanında Cover Letter istemesi o ilana yapılacak başvuruların daha ciddi değerlendirileceği anlamına gelir. Bir adayı sadece CV’si üzerinden belli seviye tanıyabilirsiniz, ancak Cover Letter’ını da görürseniz kağıt üzerinde adayı, isteklerini ve motivasyonun anlamış olursunuz. Bu sebeple bizim hep söylediğimiz bir şey var; Cover Letter kağıt üzerindeki mülakattır. Cover Letter’da söyledikleriniz tatmin edici bulunursa mülakata çağrılırsınız.

Bugüne kadar birçok Cover Letter’ın incelemesini yaptık ve gördüğümüz bazı temel hatalar bulunmakta. Bunlardan ilki Cover Letter’ın CV’nin bir özeti şeklinde yazılması, ikincisi ise her şirkete aynı genel düzenlenmiş Cover Letter’ın gönderilmesidir. İkisi de iş bulma yolculuğunuzda size mani olabilecek şeylerdir.

Doğru hazırlanmış bir Cover Letter profesyonel bir formata sahip olur ve İngilizce hatalarından arındırılmıştır. Aynı zamanda, iş ilanının ve iş ilanını yayınlayan şirketin neden sizin ilginizi çektiği ve sizin ona neden uygun olduğunuz sorularına Cover Letter’da doğru şekilde cevap verilmelidir. Bu sayede diğer adaylarla eşit şartlarda değerlendirilebilirsiniz.

Hollanda’da İş Bulma Konusunda LinkedIn’in Önemi

LinkedIn ne kadar önemli diye merak ediyorsanız cevap verelim, çok çok önemli. Recruiter’ların en fazla kullandığı platform kesinlikle LinkedIn, hatta bunu Hollanda’ya yerleştikten sonra daha bile net görebiliyorsunuz. Yine aynı şekilde Hollanda iş bulma yolculuğunuzda size en çok yardımcı olabilecek şey işe alım ajanslarının önüne düşmenizdir ve bu işe alım ajansları da sizi LinkedIn üzerinden bulurlar ve iletişime geçerler.

Peki, birilerinin ilgisini nasıl LinkedIn profilinizin üstüne çekebilirsiniz? Öncelikle LinkedIn profiliniz CV’niz ve Cover Letter’ınızda söyledikleriniz ile uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda LinkedIn profilinizde recruiter’ların size kolayca ulaşabilmesi için en azından email adresiniz de yer almalıdır.

Bir LinkedIn profilinin tamamlanmış sayılması için profiliniz “Star” yani yıldız profil seviyesine ulaşmış olmalıdır. Ayrıca hem Türkçe hem de İngilizce profil yapılması sizin profilinizin aramalardaki algoritmasına negatif etkide bulunuyor. Dolayısıyla İngilizce yeni bir profil oluşturmak yerine, mevcut profiliniz İngilizce olarak düzenlenmelidir.

LinkedIn’de iş ararken aşağıdaki maddelere de dikkat etmenizi tavsiye ederiz;

 • Görünürlüğünüz yalnızca hedeflediğiniz ülkelere özel olarak ayarlanmalıdır
 • Hedef ülkeleriniz ile birlikte hedef pozisyonlarınızın da belirlenmesi gerekmektedir
 • Profilinizin görünürlüğünün, özellikle HR görevlileri ve headhunter’larca görülecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir
 • Hedeflediğiniz pozisyona ve bu pozisyonu hedeflediğiniz ülkenin veya ülkelerin doğrularına göre LinkedIn profilinizin düzenlenmesi gerekmektedir
 • Hangi alanlarda yetkin olduğunuz, LinkedIn’de doğru şekilde ifade edilerek, profiliniz iş ilanları ile eşleşir hale getirilmelidir

Son olarak, LinkedIn’de de profesyonelliğin sürdürülebilmesi adına İngilizce gramer hatası yapılmamalı, fotoğrafınızın üstünde “opentowork” etiketi bulunmamalı ve paylaşımlar üzerinden iş aradığınız belirtilmemelidir. Böyle paylaşımların sonuca ulaşma oranı çok çok azdır. Onun yerine birilerini eklemeniz ve onlara mesaj atarak ulaşmanız çok daha etkili olacaktır.

Hollanda İş Bulma Siteleri

Aslında birçoğu bildiğiniz sitelerin Hollanda’da bulunan halleri ama olsun yine de belirtmekte fayda görüyoruz. Bu siteleri sıralayacak olursak;

 • linkedin.com
 • glassdoor.nl
 • monsterboard.nl
 • nl.indeed.com
 • stepstone.nl
 • careerjet.nl
 • nationalevacaturebank.nl
 • simplyhired.nl
 • togetherabroad.nl

sitelerini Hollanda’da iş bulma amacıyla kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Hollanda İş İlanı Siteleri

Bir de tabii ki, yukarıda belirttiklerimizden daha az popüler ve daha çok hali hazırda Hollanda’dayken kullanabileceğiniz yerel Hollanda iş ilanı siteleri bulunuyor. Bunları da aşağıda sıralayacak olursak;

 • jobsonline.nl
 • deBanenSite.nl
 • intermediair.nl
 • jobbird.com/nl
 • nederlandvacature.nl
 • iamexpat.nl
 • werk.nl
 • andwork.com
 • bijbaan.nl
 • joingoodcompany.nl

sitelerini de Hollanda’da iş bulup geldikten sonra, Hollanda’da iş değiştirmek isterseniz kullanabilirsiniz.

Sizlere Hollanda’da nasıl iş bulunur detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Eğer bu yolda profesyonel destek almak ve daha emin adımlarla ilerlemek isterseniz; sitemizdeki diğer blog yazılarımızı, hizmetlerimizi ve danışmanlık paketlerimizi inceleyip bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz de size hem profilinizin hangi noktalarda geliştirilmesi gerektiğini söyleyebilir hem de diğer danışanlarımıza olduğu gibi size de maksimum desteğimizi sunabiliriz.

Aklınıza takılan bir soru olması halinde, bize aşağıdaki kanallar üzerinden ulaşmaya çekinmeyin. Sorunuza uygun olan en kısa zamanda cevap verilmektedir;

@bestincv (Instagram)
BestinCV (LinkedIn)
info@bestincv.com

Blog kısmımız üzerinden diğer yazılarımızı da ulaşabilirsiniz. CV Danışmanlığı Nedir? adlı içeriğimizi de okumanızı mutlaka tavsiye ederiz. 
Sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

Çerez Kullanımı

Çerezler (cookie), bestincv.com web sitesini ve hizmetlerini daha etkin bir şekilde sunmamızı sağlamaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi için gizlilik politikamızı ziyaret edebilirsiniz.